Catzilla

ALLBenchmark Catzilla

Czy uruchomię grę ?

ALLBenchmark Catzilla testuje wydajność netbooków, ultrabooków, laptopów i komputerów stacjonarnych z systemami operacyjnymi Windows Vista, Windows 7, Windows 8 lub Windows 10 Przedstawiamy program testujący wszystkie podzespoły komputerowe z naciskiem na jego możliwości graficzne.
Test sprawdzi, czy Twój komputer jest w stanie odtworzyć wszystkie detale grafiki z najnowszych produkcji gier komputerowych, czy można na nim obejrzeć filmy HD w najlepszej jakości. W rekomendacjach zasugerujemy, które z podzespołów są najsłabszym ogniwem i ich wymiana pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników.
Sprawdzimy także konfigurację oprogramowania i zasugerujemy, co należy poprawić, aby komputer działał szybciej i bardziej wydajnie. Jak przeprowadzić testy? - Należy wyłączyć wszystkie programy, również programy pracujące w tle, przeglądarki internetowe, program pocztowy, skype itp.
- Nie należy dotykać myszy i klawiatury podczas uruchomionego testu.
- Należy zainstalować wszystkie aktualizacje systemu Windows oraz najnowsze sterowniki karty graficznej.
Instalacja programu może zająć kilkanaście minut i do poprawnego działania programu niezbędne jest zainstalowanie DirectX i Microsoft Visual C++, które są dostępne w instalatorze.
Po zakończeniu instalacji można uruchomić program i rozpocząć testy. Pierwsze uruchomienie programu
Dostępne są cztery testy:
576p - (1024 x 576) - do testowania netbooków i ultrabooków, minimalne wymagania to 256 MB pamięci karty graficznej.

720p - (1280 x 720) - do testowania starszych i słabszych komputerów, minimalne wymagania to 512 MB pamięci karty graficznej.

1080p - (1920 x 1080) - do testowania większości współczesnych komputerów, minimalne wymagania to 1024 MB pamięci karty graficznej.

1440p - (2560 x 1440) - do testowania mocniejszych maszyn, minimalne wymagania to 1024 MB pamięci karty graficznej.

2160p - (4096 x 2160) - do testowania najwydajniejszych komputerów z 64 bitowym systemem operacyjnym, minimalne wymagania to 1024 MB pamięci karty graficznej.

oraz CUSTOM oparty na własnych ustawieniach.
Po uruchomieniu testu otrzymujemy wynik w zakładce RESULTS.
Wysyłanie wyników na toplistę możliwe jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Rejestracja i wysyłanie wyników na toplistę Kliknięcie SUBMIT RESULTS przenosi na stronę rejestracji, gdzie po wypełnieniu wymaganych pól (można się również zalogować poprzez konto portalu społecznościowego np. facebooka) i kliknięciu linka potwierdzającego w nadesłanym przez nas mailu można się logować na stronie https://www.catzilla.com na swój profil.
Na swoim profilu należy skopiować indywidualny kod do programu, który następnie należy wkleić w programie w zakładce UPGRADE.
Po wprowadzeniu kodu można już wysyłać wyniki na swoje konto z zakładki RESULTS klikając SUBMIT RESULTS. Podczas testu klatki testu są renderowane w czasie rzeczywistym. Zawierający obiekty test fizyki, będzie zachowywać się różnie w zależności od mocy obliczeniowej komputera. Na wolnych maszynach budynki pozostaną prawie nienaruszone, na szybkich komputerach, budynki runą na ziemię

Najnowsza wersja programu Catzilla - POBIERZ

>Czy uruchomię grę:
Zombie Army 4: Dead War

>Czy uruchomię grę: Commandos 2: HD Remaster

>Czy uruchomię grę:
Journey to the Savage Planet

> Czy uruchomię grę: Warcraft III: Reforged/a>

> Czy uruchomię grę:
Darksiders Genesis

> Czy uruchomię grę: Dreams

>Czy uruchomię grę:
Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle

 

O programie

ALLbenchmark Catzilla

Sprawdź grę

Certyfikaty

Instrukcja

Catzilla STEAM

 

 

Kategorie

Najlepsze gry 2019 i 2020 roku!

Szykujcie się na burzę, czyli najbardziej oczekiwane gry I połowy 2020 roku

Rok 2019 to był pamiętny rok… Przynajmniej, jeśli mowa o wirtualnej rozrywce. Hideo Kojima uraczył nas swoim nowym, dziwacznym i cudownym, dziełem Death Stranding. Gwiezdne Wojny powróciły z klasą w Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Fani RPG znaleźli coś dla siebie w The Outer Worlds i GreedFall. Z kolei wielbiciele masochistycznej przeprawy przez hordy wrogów dostali Sekiro: Shadows Die Twice i The Surge 2. Nawet Rockstar przyłożył się do sukcesu roku 2019, wyprowadzając Red Dead Redemption 2 z konsol PlayStation 4 i Xbox One prosto na pecety.

Najgorętsze gry 2019 - Red Dead Redemption 2 (PC)

Jednak rok 2019 okazał się całkiem owocny nie tylko ze względu na gry, które już się ukazały, ale też ze względu na te, które dopiero zostały w nim zapowiedziane. To, co nas czeka, to prawdziwa uczta, w której pomieszają się najróżniejsze smaki – od strzelanin, przez RTS i jRGP, po soulslike, roguelike i inne „-like”. Powrócą hiciory z zeszłej epoki, teraz podrasowane, wypucowane i przystosowane do współczesnych standardów.

Obok "starych" hitów nadejdą też nowi giganci. Wśród nich znajdziemy kontynuatorów lub spadkobierców znanych serii, takich jak Zombie Army, Doom, Half-Life czy Wasteland, ale także marki zupełnie świeże. Chciałbym bardzo przytoczyć teraz nasz rodzimy tytuł, który od miesięcy elektryzuje cały świat elektronicznej rozrywki, ale niestety…Cyberpunk 2077 właśnie zaliczył poślizg i nie zjawi się przed początkiem nowego roku szkolnego. No cóż, życie. Z nowinek na I polowę roku zostają nam pomysłowe produkcje pokroju Empire of Sin czy Maneater.

No i oczywiście w 2020 roku nadejdą też nowe konsole. Co prawda, do premiery PlayStation 5 czy Xbox Series X zostało jeszcze trochę czasu, ale w powietrzu już czuć gęstniejącą atmosferę i nerwowe wyczekiwanie co też przyniesie nam końcówka roku.

Nim jednak to nastąpi wcześniej czeka nas rozgrzewka. Całkiem miła zresztą. Najbardziej oczekiwane gry I połowy 2020 roku pozwolą nam nieźle bawić się w pierwszych, zimowych miesiącach, a potem gładko wejść w wiosenny, a potem letni klimat. Z nowymi produkcjami nadciąga fala gorąca, a wraz z nią, jak to zwykle bywa, przyjdą też burze. Zobaczymy, czy grzmoty będą one obwieszczały triumfy deweloperów czy ich porażki… Na razie wiemy tyle, że najbardziej oczekiwane gry I połowy 2020 roku zapowiadają się niezwykle ciekawie! Zerknijcie tylko na naszą listę!

Najgorętsze gry 2020 - Cyberpunk 2077
Commandos 2: HD Remaster

Producent: Yippee! Entertainment
Platformy: PS4/XONE/PC/Switch
Data premiery: 24 stycznia 2020 (PC)/ 2020 (konsole)

Najgorętsze gry I połowy 2020 - Commandos 2: HD Remaster

Kto nie zna kultowych „komandosów”? Ta produkcja sprzed 20 lat przetarła nowe szlaki i zapoczątkowała nowy gatunek gier, w którym po czasie odnalazło się między innymi Desperados czy dużo późniejsze Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Dla wielu jednak szczytowym osiągnięciem taktycznej rozgrywki w czasie rzeczywistym wciąż jeszcze jest Commandos 2. Nic więc dziwnego, że z początkiem roku 2020 doczekamy się premiery zremasteryzowanej wersji tego dawnego hitu. Nie będzie to, niestety, przebudowa rozgrywki od podstaw. Poprawiono tu bowiem przede wszystkim oprawę graficzną, modele postaci i interfejs. Z drugiej strony jednak – może to i dobrze? W końcu nie zmienia się zwycięskiego składu. Dla fanów to i tak gratka, a młodsi wielbiciele wirtualnej rozrywki będą mogli poznać ten legendarny tytuł w odnowionej, ale wciąż bliskiej oryginału formie.

Journey to the Savage Planet

Producent: Typhoon Studios
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery: 28 stycznia 2020

Najgorętsze gry I połowy 2020 - Journey to the Savage Planet

Komuś wciąż mało radosnego hasania po planetach, zbierania surowców i badania okolicznej fauny i flory? No to warto wziąć na celownik Journey to the Savage Planet. I choć pod względem rozmachu tytułowi temu daleko do No Man’s Sky (wszak bawimy się tu w eksploratora tylko jednej planety), to jednak nikt na nudę narzekać nie powinien. Nie dość, że będzie tu co zwiedzać i odkrywać, bo zarówno terenów jak i różnych żyjątek jest tu sporo, to jeszcze wszystko to obficie podlano humorem. Na dokładkę dostajemy też bonus - w tę nietypową podróż po dzikiej planecie będzie można wyruszyć we dwójkę.
Warcraft III: Reforged

Producent: Blizzard Entertainment
Platforma: PC
Data premiery: 29 stycznia 2020

Najgorętsze gry I połowy 2020 - Warcraft III: Reforged

Blizzard lubi odgrzewać swoje dzieła sprzed lat, oj, lubi. Ledwie odtrąbiliśmy premierę World of Warcraft Classic, a już za horyzontem biją w bębny ogrze hordy z Warcrafta III. I nikt chyba nie ma za złe Zamieci, że przywiewa z powrotem te leciwe produkcje. Zwłaszcza, że Warcraft III do dziś ma rzesze wiernych fanów, którzy za nic mają współczesne RTSy i wciąż uważają tamten tytuł za arcydzieło nie do przebicia.

W 2020 roku po raz kolejny będziemy więc mieli okazję przypomnieć sobie historię księcia Arthasa i odświeżyć serię pamiętnych kampanii ludzi, orków, nocnych elfów i nieumarłych. Co najlepsze, wszystko to dostaniemy w dużo ładniejszej oprawie graficznej i w rozszerzonej wersji, bo „wykuty na nowo” Warcraft III zawiera w sobie także dodatek The Frozen Throne. Na dodatek, siadając do Warcraft III: Reforged będziemy mogli stanąć w sieciowe szranki również z posiadaczami oryginalnej „trójki”. Nie wiemy, jak Wy, ale my już ostrzymy topory i napinamy łuki.
Zombie Army 4: Dead War

Producent: Rebellion
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery: 4 lutego 2020

Najgorętsze gry I połowy 2020 - Zombie Army 4: Dead War

Zombie Army to seria od narodzin naznaczona szaleństwem. Ktoś wziął Sniper Elite, dorzucił do niego zombiaki, odjął skradanie i… o, dziwo, ta formuła się przyjęła. Do tego stopnia, że w tym roku będziemy mieli okazję zagrać już w czwartą część tego kuriozalnego „spin-offu”. Znów wracamy więc do alternatywnej wersji historii II Wojny Światowej, kiedy to Hitler postanowił zająć Europę z pomocą armii żywych trupów.

W ekipie znajomych (zalecane) lub solo stawimy czoło przeklętym nazistom w lokacjach przyprawiających o gęsią skórkę nawet największych weteranów wirtualnej rozrywki. Możemy więc spodziewać się wszystkiego tego, co przesądziło o sukcesie serii Zombie Army w wersji podniesionej do kwadratu. Z pewnością nie zabraknie ani spektakularnych strzałów z dystansu, ani dynamicznej kamery ukazującej w szczegółach rozbryzgujące się łby umarlaków, ani tym bardziej ogromu spluw z okresu II wojny światowej i oczywiście, beztroskiej masakry z kumplami u boku.

> O programie

> Co nowego

> Początki

> Zmiany

> Interfejs

 

Komputer Gamingowy dla Gracza.

W wersji darmowej istnieje także możliwość przeprowadzenia testu dla indywidualnych ustawień użytkownika, w dwóch określonych wyżej częstotliwościach. Za pozostałe testy w wyższych rozdzielczościach trzeba zapłacić. Kontynuując, użytkownik może przeprowadzić jeden z dwóch testów, lub sprawdzić komputer na wybranej grze w zakładce "SPRAWDŹ GRĘ", gdzie czeka go bardzo wiele pozycji.

Podczas kiedy testy nie są przeprowadzane użytkownik może obejrzeć test w rozdzielczości 570p z zakładce "DEMO".

W zakładce "FEATURES" użytkownik może natomiast przeprowadzić test bardziej specyficzny, tj. oprogramowania, sprzętu (GPU+CPU), test fizyki (CPU), test futra (GPU), test fluidów (GPU), oraz test Raymarch (GPU). W ostatniej zakładce o nazwie "OPCJE", użytkownik może ustawić swoje predefiniowane ustawienia testu, w zależności od posiadanej wersji, dla darmowej jest to test dla 570p, gdzie przy pomocy suwaków można ustawić rozmiar shadow map, jakość post procesingu, ambient occlusion czy też ustawić mmsa sample count.

W zakładce Wyniki, program przedstawia w ciekawej formie wyniki uzyskane w teście. Po lewej stronie znajduje się ranking najlepszych wyników jakie uzyskali użytkownicy natomiast po prawej, ukazany jest wynik użytkownika w formie liczby, oraz graficznej przedstawiający certyfikat określonego zwierzęcia: KITTY, CAT, TIGER, oraz CATZILLA, w zależności od wyniku. Poniżej przestawionych osiągnięć znajduje się specyfikacja sprzętu, oraz poszczególne wyniki testu.


Superwydajny komputer dla gracza

Zakładamy, że ekstremalny komputer dla gracza to nie taki, na który wydamy jak najwięcej kasy, ale taki, który umożliwi mniej lub bardziej komfortową rozgrywkę w rozdzielczości UHD (3840 x 2160). Problem w tym, że dawniej wiele gier korzystało z technologii SLI/CrossFire, czyli wykorzystywały możliwości połączonych kart graficznych. Dzisiaj takich gier jest coraz mniej, więc w praktyce pozostają nam konfiguracje z jedną kartą graficzną.

Super wydajny procesor dla gracza
Procesor Intel - najwydajniejszy model mainstream
Intel Core i9 9900K (8C/16T, odblokowany mnożnik)
Intel Core i9 9900KS (8C/16T, odblokowany mnożnik, fabrycznie podkręcony)

Pomimo ofensywy AMD najwydajniejsze procesory Intela z segmentu mainstream wciąż cieszą się sławą najlepszych procesorów do gier. Problem w tym, że kolejna generacja procesorów będzie korzystać już z nowej podstawki, a więc gdy będziemy chcieli zmodernizować sprzęt, będziemy musieli kupić również nową płytę główną.
Procesor AMD - bardzo wydajny model mainstream
AMD Ryzen 9 3900X - (12C/24T, odblokowany mnożnik)

Modele AMD Ryzen serii 3 mocno podniosły swoją wydajność w grach - nie tylko na zwiększoną wydajność pojedynczego rdzenia, ale i większą ilość pamięci podręcznej. Różnice w grach pomiędzy topowymi modelami mainstream AMD i Intela będą mało zauważalne - zwłaszcza w przypadku gry w wysokich rozdzielczościach. Nowe procesory Ryzen przynoszą także inną nowinkę - 7-nanometrową litografię i obsługę PCIe Express w wersji 4.0, co jednak jest możliwe tylko na płytach opartych na chipsecie X570. Stanowią one więc nowocześniejsze rozwiązanie, a w razie potrzeby możemy sięgnąć po jeszcze wydajniejszy model, a konkretnie AMD Ryzen 9 3950X (16 rdzeni/32 wątki) - i to wszystko na mainstreamowej platformie AM4!
Procesory - chcesz bić rekordy OC lub równocześnie wykorzystywać komputer do bardziej profesjonalnych zastosowań?

Do chłodzenia takich procesorów zalecamy kupno przyzwoitego chłodzenia wodnego. Do fabrycznie podkręconej wersji 9900KS właściwie trzeba je kupić już na starcie. W bardziej zaawansowanych zastosowaniach przewagę ma AMD ze względu na większą ilość rdzeni, a i o nowinkach jak PCIe 4.0 nie można zapominać.

Czym chłodzimy topowe podkręcone CPU?

Zdecydowanie zalecamy zakup chłodzenia wodnego z dwoma (240/280) lub trzema wentylatorami (360). Wszystkie kompakty z małą chłodnicą i jednym wentylatorem należy sobie odpuścić - warto zwrócić uwagę na takie konstrukcje jak NZXT Kraken X62 (około 700 złotych), czy Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB (około 500 złotych).
Gamingowa płyta główna

Płyty główne dla gracza i entuzjasty

Trzeba postawić na dobrą, topową płytę, która jednak nie będzie przesadnie wyceniona. W przypadku Intela interesują nas płyty główne z chipsetem Z390, które potrafią kosztować nawet blisko... 5000 złotych (Gigabyte Z390 Aorus Xtreme WaterForce). Jest to oczywiście opcja dla tych, którzy zupełnie nie liczą się z pieniędzmi, a cała reszta budująca topowy komputer do gier może spokojnie zainwestować w płytę za 800-1000 złotych, jak choćby ASUS ROG Strix Z390-F Gaming.

Pomimo wstecznej kompatybilności nowych procesorów AMD z płytami głównymi, warto jednak sięgnąć po modele z chipsetem X570, bowiem płyty te dają nam dostęp do PCI Express w wersji 4.0. Za około 900 złotych kupimy płytę Gigabyte X570 Aorus Elite, która ma praktycznie wszystko czego potrzebuje gracz i entuzjasta.

Jeśli masz problem z wyborem płyty głównej zobacz nasze zestawienia polecanych płyt głównych Intel i płyt głównych AMD.
Super wydajna karta graficzna do gier

Topowa karta dla gracza

Dopóki firma AMD nie zaprezentuje swoich najnowszych, najwydajniejszych Radeonów, czyli tzw. Big Navi to najwydajniejszą kartą dla gracza pozostaje NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti.

NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - ceny zaczynają się od około 4700 złotych... ale godne polecenia fabrycznie podkręcone modele (np. Gigabyte GeForce RTX 2080 TI GAMING OC) zakupimy za około 5200 złotych

Szybka pamieć RAM również przyśpieszy działanie gier

Gracze jak na razie zupełnie nie mają potrzeby inwestowania w 32 GB RAM. W zupełności wystarczy 16, ale zadbają, by pamięci były odpowiednio szybkie. Na rynku można znaleźć zestawy DDR4 o taktowaniu 4000 MHz lub wyższym, ale charakteryzują się one wysokimi timingami. Najbardziej efektywnym wyjście jest kupno pamięci około 3200/3600 MHz z odpowiednio niskimi timingami (np. CL16 lub mniej). Zestaw 2 x 8 GB o taktowaniu 3200 MHz i CL16 będzie nas kosztować od około 400 złotych w górę. Ceny pamięci RAM idą jednak w górę. Zobacz nasze zestawienie polecanych pamięci RAM DDR4.
Nowoczesny SSD PCIe zapewni odpowiednie osiągi

Wydajne SSD PCie

Topowy komputer dla gracza musi mieć szybki nośnik M.2 (NVMe/PCIe) - ich ceny spadły już do całkiem akceptowalnego poziomu, a oferują kilkukrotnie lepsze osiiągi niż SSD na SATA. Faktem jest, że gracz nie zauważy dużych zmian choćby w ładowaniu gier w stosunku do SSD SATA, ale warto postawić na szybsze i nowocześniejsze rozwiązanie.

W przypadku platformy Intela w grę wchodzą nośniki SSD wykorzystujące PCIe 3.0 np. jak Samsung SSD 970 EVO Plus. Wersja 1 TB kosztuje obecnie około 1000 złotych. W przypadku platformy AMD (procesor Zen 2 + chipset X570) można już zainwestować w SSD pod PCIe 4.0, takie jak Corsair MP600. Wersja 1 TB kosztuje około 1200 złotych. Zobacz nasze zestawienie polecanych dysków M.2.
Topowa obudowa dla gracza

To żadna frajda montować ekstremalnie wydajny komputer w byle jakiej obudowie. Powinna ona bez problemu pomieścić chłodnice 360 mm, oferować dobrą wentylację, czy możliwość pochwalenia się podzespołami. Za topowe obudowy, takie jak Fractal Design Define S2 Vision - RGB zapłacimy po prawdzie nieco ponad 1000 złotych, ale za to model Define S2 kosztuje już tylko około 700 złotych.

Zasilacz do super wydajnego komputera dla gracza

Topowy i podkręcony procesor + topowa karta graficzna = wysoki pobór mocy. A może w przyszłości będziesz chciał dokupić więcej podzespołów? Weź od razu markowy zasilacz o dużej sprawności i mocy około 700-800W z dużą ilością wtyczek zasilających - zarówno do karty graficznej, jak i do procesora (niektóre płyty wymagają dwóch wtyczek 8-pin, lub 8-pin + 4-pin). Przykładowo topowy zasilacz Be quiet! Straight Power 11 750W Platinum kosztuje około 700 złotych. Zobacz nasze zestawienie polecanych zasilaczy.