Catzilla

ALLBenchmark Catzilla

Czy uruchomię grę ?

ALLBenchmark Catzilla to pierwsza polska aplikacja, która dostała się na Steam, i która ma szansę wyznaczyć nowy światowy standard w dziedzinie mierzenia wydajności komputera. Po przeprowadzeniu testu wynik wskazuje, w których zaawansowanych graficznie grach uzyskamy płynną rozgrywkę. Catzilla może stać się jednym z dwóch najpopularniejszych benchmarków stosowanych przez entuzjastów gier na całym świecie.

Pierwszy polski benchmark wyróżnia się efektowną animacją i systemem rekomendacji umożliwiającym dobranie odpowiedniego sprzętu do danych gier komputerowych. Po przeprowadzeniu testu użytkownik otrzymuje wynik oraz odznakę określającą moc komputera (w sumie 12 poziomów). Dzięki temu systemowi wyniki będą mogły porównywać osoby niekoniecznie zaznajomione ze szczegółami technicznymi. Nowy program jest pomysłem twórców popularnego ALLPlayera. ALLBenchmark Catzilla powstał we współpracy ze studiem Platige Image (m.in. grafika w grach Wiedźmin czy Cyberpunk 2077) odpowiedzialnym za koncepcję i stronę graficzną oraz studiem Plastic, które zapewniło między innymi silnik graficzno-fizyczny.

Animacja, która jest wyświetlana podczas przeprowadzania testu Catzilla, to wybuchowa mieszanka stylu inspirowana filmami o Godzilli, anime typu Evangelion czy internetowymi memami longcats. Całość przedstawia postapokaliptyczną wizję świata osadzoną mocno w klimacie gier komputerowych.

ALLBenchmark Catzilla testuje wydajność netbooków, ultrabooków, laptopów i komputerów stacjonarnych z systemami operacyjnymi Windows Vista, Windows 7, Windows 8 lub Windows 10 Przedstawiamy program testujący wszystkie podzespoły komputerowe z naciskiem na jego możliwości graficzne.
Test sprawdzi, czy Twój komputer jest w stanie odtworzyć wszystkie detale grafiki z najnowszych produkcji gier komputerowych, czy można na nim obejrzeć filmy HD w najlepszej jakości. W rekomendacjach zasugerujemy, które z podzespołów są najsłabszym ogniwem i ich wymiana pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników.
Sprawdzimy także konfigurację oprogramowania i zasugerujemy, co należy poprawić, aby komputer działał szybciej i bardziej wydajnie. Jak przeprowadzić testy? - Należy wyłączyć wszystkie programy, również programy pracujące w tle, przeglądarki internetowe, program pocztowy, skype itp.
- Nie należy dotykać myszy i klawiatury podczas uruchomionego testu.
- Należy zainstalować wszystkie aktualizacje systemu Windows oraz najnowsze sterowniki karty graficznej.
Instalacja programu może zająć kilkanaście minut i do poprawnego działania programu niezbędne jest zainstalowanie DirectX i Microsoft Visual C++, które są dostępne w instalatorze.
Po zakończeniu instalacji można uruchomić program i rozpocząć testy. Pierwsze uruchomienie programu
Dostępne są cztery testy:
576p - (1024 x 576) - do testowania netbooków i ultrabooków, minimalne wymagania to 256 MB pamięci karty graficznej.

720p - (1280 x 720) - do testowania starszych i słabszych komputerów, minimalne wymagania to 512 MB pamięci karty graficznej.

1080p - (1920 x 1080) - do testowania większości współczesnych komputerów, minimalne wymagania to 1024 MB pamięci karty graficznej.

1440p - (2560 x 1440) - do testowania mocniejszych maszyn, minimalne wymagania to 1024 MB pamięci karty graficznej.

2160p - (4096 x 2160) - do testowania najwydajniejszych komputerów z 64 bitowym systemem operacyjnym, minimalne wymagania to 1024 MB pamięci karty graficznej.

oraz CUSTOM oparty na własnych ustawieniach.
Po uruchomieniu testu otrzymujemy wynik w zakładce RESULTS.
Wysyłanie wyników na toplistę możliwe jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Rejestracja i wysyłanie wyników na toplistę Kliknięcie SUBMIT RESULTS przenosi na stronę rejestracji, gdzie po wypełnieniu wymaganych pól (można się również zalogować poprzez konto portalu społecznościowego np. facebooka) i kliknięciu linka potwierdzającego w nadesłanym przez nas mailu można się logować na stronie https://www.catzilla.com na swój profil.
Na swoim profilu należy skopiować indywidualny kod do programu, który następnie należy wkleić w programie w zakładce UPGRADE.
Po wprowadzeniu kodu można już wysyłać wyniki na swoje konto z zakładki RESULTS klikając SUBMIT RESULTS. Podczas testu klatki testu są renderowane w czasie rzeczywistym. Zawierający obiekty test fizyki, będzie zachowywać się różnie w zależności od mocy obliczeniowej komputera. Na wolnych maszynach budynki pozostaną prawie nienaruszone, na szybkich komputerach, budynki runą na ziemię

Najnowsza wersja programu Catzilla - POBIERZ

>Czy uruchomię grę:
Mass Effect: Andromeda

>Czy uruchomię grę: For Honor

>Czy uruchomię grę:
Just Cause 3

> Czy uruchomię grę: Halo Wars 2

> Czy uruchomię grę:
Watch Dogs 2 ?

> Czy uruchomię grę: Mafia III ?

>Czy uruchomię grę:
Battlefield1?


O programie

ALLbenchmark Catzilla

Sprawdź grę

Certyfikaty

Instrukcja

Catzilla STEAM

 

 

Kategorie

Sprawdź grę

Testowanie komputera pod kątem płynnego uruchamiania najnowszych gier. Kolejną unikalną funkcja jest testowanie komputera w celu uzyskania odpowiedzi na pytanie: „czy ta gra zadziała na moim sprzęcie?”

Aby przetestować komputer pod kątem jego wydajności w stosunku do danej gry, czyli mówiąc prostym językiem, czy można daną grę uruchomić płynnie na naszym sprzęcie, należy wybrać z listy grę i uruchomić test. Minimalne wymagania gry porównywane są z podzespołami naszego komputera badanymi podczas testu i w ten sposób otrzymujemy odpowiedź, czy dana gra będzie działać na naszym sprzęcie.
Gry również będą certyfikowane odznakami podobnie jak podzespoły komputerowe i komputery co ułatwi decyzję o zakupie gry i wzmocni satysfakcję użytkownika z udanego zakupu. Po teście komputera, użytkownik otrzymuje odznakę wskazującą moc sprzętu, a na stronie po sprawdzeniu gry mamy informację, czy komputer jest ją w stanie uruchomić, czy też należy poprawić jego parametry techniczne.

Certyfikaty.

Po przetestowaniu komputera jednym z czterech testów 576p, 720p, 1080p, 1440p (nazwy testów pochodzą od rozdzielczości w jakiej są wykonywane, ale oprócz rozdzielczości różnią się także innymi parametrami jak antyaliasing, postprocessing czy shadow map) otrzymujemy, jak w innych programach tego typu, nie tylko cyfrowy wynik jaki uzyskał komputer, ale także co jest nowością, odznakę określającą moc komputera.

Każda z odznak może mieć jedną, dwie lub trzy gwiazdki więc mamy w sumie 12 stopni mocy komputera. Oznakowanie graficzne ma kluczowe znaczenie dla osób nie znających się zbyt dobrze na niuansach technicznych, ale chcących porównać swój wynik z innym użytkownikiem. Wprowadzenie odznak ma docelowo także na celu uporządkowanie rynku PC i gier PC. Docelowo pragniemy wprowadzić pewien standard, aby użytkownik widząc naklejkę na grze nie musiał szukać jej wymagań sprzętowych ani znać dokładnie parametrów własnego PC.
Będzie to dużym ułatwieniem ponieważ większość użytkowników nie wie jakie ma podzespoły w komputerze oraz gdzie takie informacje można odczytać. Widząc w opisie gry „ minimalne wymagania: karta graficzna GeForce GTX 650” użytkownik nie musi wiedzieć czy mając grafikę „GeForce GT650M” ma grafikę wystarczającą na płynne uruchomienie gry.

Dzięki odznakom i naszemu testowi użytkownik dowie się, że mając komputer przykładowo Tiger z jedną gwiazdką nie uruchomi gier oznaczonych wyższą odznaką (np. Catzilla), ale uruchomi wszystkie gry z niższą odznaką (np. Cat). Takie same oznaczenia (certyfikację) chcemy wprowadzić współpracując z producentami podzespołów komputerowych i komputerów. Użytkownik nie będzie musiał znać się na kartach graficznych aby wybrać dobrą kartę – wystarczy, że wybierze grafikę oznaczoną jako Catzilla, czyli grafikę o najwyższych parametrach.

> O programie

> Co nowego

> Początki

> Zmiany

> Interfejs

 

Rekomendacje

Po teście komputera, oprócz otrzymanego wyniku wprowadziliśmy w programie system rekomendacji. Rekomendacje programowe to rozwiązywanie podstawowych problemów, które mogą występować na komputerach użytkowników i które da się w łatwy sposób rozwiązać poprzez np. zainstalowanie nowszych sterowników, ustawienie odpowiedniej ilości pamięci podręcznej, zwiększenie wolnego miejsca na dysku, zmianę głębi kolorów, rozdzielczości itp. Program wyszukuje te podstawowe problemy i proponuje ich rozwiązanie.

Drugi typ rekomendacji to rekomendacje sprzętowe Catzilla na podstawie wyników uzyskanych na innych konfiguracjach wszystkich użytkowników programu proponuje wymianę poszczególnych podzespołów komputera aby przyspieszyć jego pracę. Podawane są przy tym informacje, że wymieniając dany element (np. kartę graficzną) na lepszą podaną w zestawieniu, uzyskamy przyrost punktów w teście. Dodatkowo podajemy cenę danego podzespołu z allegro dla użytkowników z Polski lub z ebay dla użytkowników z zagranicy. Docelowo będziemy podawać nie tylko cenę i wartość o jaką poprawimy wynik, ale także przekierujemy do najbliższego punktu serwisowego gdzie będziemy mogli taka kartę nie tylko kupić ale i wymienić na nową.

Zasada działania rekomendacji Wyobraźmy sobie że X w USA ma identyczny komputer jak nasz, z tą różnicą, że ma lepszą kartę graficzną. My w Polsce wykonując test naszego komputera otrzymujemy rzetelną informację, że mając identyczny komputer jak X, wymieniając kartę graficzną na taką samą jak ma on, otrzymamy ten sam wzrost wydajności komputera. Oczywiście liczba podpowiedzi/rekomendacji zależy od tego jak dużo osób wykona nasz test. Im większą bazę testów będziemy posiadać tym więcej będziemy mieć rekomendacji dla kolejnych użytkowników. Jeżeli zdarzy się, że w danej chwili nie mamy rekomendacji, warto sprawdzić nawet już po tygodniu ponownie, bo nasza baza testów rośnie z każdym dniem o dziesiątki tysięcy nowych komputerów